Haberler & Duyurular

RICS Diploma Seremonisi 19 Ağustos 2009 Pazartesi günü İstanbulda The Plaza Otelinde gerçekleşti.

Yatırım Yerleri Açık Oturumu’nda Türkiye İkincil Kentleriyle Gündeme Taşındı.

Türkiye'de Proje Yönetiminin öncülerinden Entegre Proje Yönetim de bu törene katıldı.

EXPO REAL Açık Oturumu’nda Sürdürülebilirlik Konuşmaları
Fuarın ilk gününden itibaren yoğun bir programa sahip olan EXPO REAL Oturumu’nda 6 Ekim tarihinde sürdürülebilirlik konusu üzerine beş ana başlık altında farklı konuşmacılarla tüm gün süren tartışmalar yer aldı.

Property Week Editörü Giles Barrie’nin moderatörlüğünü yaptığı “Look At The USA: Green is Gold” oturumunda Torontolu World Green Building Council yöneticilerinden Guido Petinelli, Amerika’da son yüzyılda, basitçe pahalı ve finansal yarar sağlamayan yapıların inşasının anında iptal edildiğini, finansal yararlarının altı çizilmediği takdirde yeşil binaların görevini tam anlamıyla yerine getiremeyeceğini vurguladı.

Konuşmacıların üzerinde durduğu bir diğer nokta ise, sürdürülebilirliğin Avrupa Birliği üyesi ülkelerde yükselen bir değer olduğu günümüzde Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerde de bu konuya eğilinmesi gerektiğiydi.


Yatırım Yerleri Açık Oturumu’nda Türkiye İkincil Kentleriyle Gündeme Taşındı
EXPO REAL Açık Oturumu’na paralel olarak farklı ülkelerin gayrimenkul profesyonellerini bir araya getiren Yatırım Yerleri Açık Oturumu’nda sırasıyla, Macaristan, Rusya, Baltık Ülkeleri, Amerika, Kanada, Latin Amerika, İngiltere, Hollanda, Fransa, Bulgaristan, Romanya, Türkiye, Sırbistan, Ukrayna, Kazakistan, Kuzey Afrika, İskandinavya, İspanya ve Polonya yer aldı.

Ülkelerin gayrimenkul alanındaki güncel durumu, yurtdışı yatırımcıları açısından avantaj ve dezavantajlarının tartışıldığı oturumda, Gayrimenkul Türkiye Dergisi’nin Editörü Yasemin Uzun’un moderatörlüğünde, Kemal Okumuş, Hakan Kodal, Gerarg Groerner ve Murat Ergin konuşmacı olarak yer aldılar.

Kemal Okumuş, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentler dışındaki ikincil kentlerde yapılacak yatırımlardan bahsederken, İstanbul’da ortaya konulan herhangi bir yeniliğin kısa sürede bu kentlerde de kabul gördüğünün altını çizdi. Sektörün şu anki durumuyla ilgili net bir bilgi veremeyeceğini belirten Hakan Kodal, Türkiye’nin potansiyelinin çok büyük olduğunu, böyle bir dönemde Türkiye’de olmaktan dolayı kendisini şanslı hissettiğini söyledi.

Gayrimenkul sektöründeki firmaların ve kişilerin yoğun ve sürekli bir iletişim içerisinde olduğu, katılımcıların standlar arasında yolunu bulmakta zorlandığı fuarda, beş ayrı salonda gerçekleşen paralel etkinliklerin her birisi farklı problemler ve bilgilere ışık tuttu.

Entegre Proje Yönetim Danışmanlık Mühendislik Tic. A.Ş. © 2020 | tüm hakları saklıdır.